10 lat Akademii Zarządzania!

Małgorzata Dutka-Mucha, wicedyrektor do spraw ośrodka w Krakowie w studiu transmisyjnym

Akademia Zarządzania to cykl szkoleń i warsztatów adresowanych do kadry kierowniczej szkół i placówek oświatowych. W tym roku obchodzi swój jubileusz.

Akademia Zarządzania została zapoczątkowana dekadę temu przez Małgorzatę Dutkę-Muchę, wicedyrektora MCDN ds. Ośrodka w Krakowie. Jubileuszowa inauguracja roku szkolnego 2022/2023 odbyła się 25 i 29 sierpnia br. i wzięło w niej udział ponad 500 dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

Tematem spotkań było omówienie nowych i znowelizowanych przepisów prawa oświatowego obowiązujących od września 2022 roku oraz wynikających z nich zadań dyrektora. Seminarium poprowadziła Izabela Suckiel specjalistka prawa oświatowego, która współpracuje z ośrodkiem od wielu lat. Podczas wystąpienia omówiła standardy zatrudniania specjalistów w przedszkolu i w szkole, poruszyła zagadnienia kształcenia uczniów z Ukrainy i szczegółowo przedstawiła nowe zasady awansu zawodowego nauczycieli.

Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród kadry zarządzającej. Uczestnicy w sposób szczególny docenili możliwość zadawania pytań i uzyskania na nie merytorycznych i rzeczowych odpowiedzi. Szkolenie było niezwykle pomocne w przygotowaniu się do nowego roku szkolnego.

Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach Akademii Zarządzania! Oferta szkoleń, dostosowana do bieżących potrzeb i zmian w oświacie, już na Państwa czeka!