100. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku

W 2020 roku przypada 100. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, określanej jako 18. decydująca bitwa w dziejach świata. Zachęcamy do włączenia się w rocznicowe obchody i zapraszamy do uczestnictwa w konferencji.

Jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 wskazanych przez ministra edukacji narodowej jest wychowanie do wartości, a w szczególności rozwijanie postaw oraz przygotowanie do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, mając na uwadze znaczenie edukacji historycznej, zaprasza do uczestnictwa w konferencji edukacyjnej pt. 100. rocznica Bitwy Warszawskiej – polskie zwycięstwo dla wolności Europy.

W programie: O niepodległość i granice 1914-1921. Bitwa Warszawska 1920 roku; Świętowanie i odpowiedzialność. Edukacja patriotyczna w muzeach; Bitwa Warszawska dzisiaj. Jak uczyć historii najnowszej?; Dyskusja, podsumowanie i wnioski.

Konferencja będzie prowadzona zdalnie 24 września od godz. 16:00. Uczestnicy po zapisaniu się na konferencję w Systemie Rezerwacji Szkoleń otrzymają link aktywacyjny umożliwiający dostęp do Microsoft Teams.

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o udziale. Udział w konferencji jest bezpłatny.