07.11.2019

Inscenizacja historyczna w wychowaniu patriotycznym

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, włączając się w kalendarz obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zaprasza nauczycieli historii i wychowawców klas na seminarium z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Wśród podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 znalazło się wychowanie do wartości, a w szczególności kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych. Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, mając na uwadze znaczenie edukacji historycznej oraz dostrzegając potrzebę inspirowania nauczycieli, wspólnie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie podjęło się organizacji seminarium pt. Inscenizacja historyczna w wychowaniu patriotycznym, które odbędzie się 21 listopada 2019 roku Zespole Szkół przy ul. Grochowskiej 20 w Krakowie.

Wykład i quiz historyczny o Bitwie Warszawskiej poprowadzi dr Paweł Naleźniak z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. W programie przewidziana jest także inscenizacja z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej przygotowana przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Krakowie oraz dyskusja o edukacji patriotycznej w szkole. Głównym celem spotkania jest uzupełnienie, poszerzenie i aktualizacja wiedzy uczestników na temat najnowszych dziejów Polski oraz wymiana przykładów dobrej praktyki w zakresie edukacji patriotycznej uczniów.

Na nauczycieli biorących udział w quizie historycznym czekają nagrody książkowe. Udział w seminarium jest bezpłatny i zostanie potwierdzony zaświadczeniem.

W celu zapisania się na seminarium wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy w Systemie Rezerwacji Szkoleń.

wróć do listy aktualności