21.05.2019

31.05.2019 Konferencja w MCDN ODN w Nowym Sączu – „Problemy psychiczne dzieci i młodzieży”

Zaburzenia zdrowia psychicznego zaliczane są obecnie do głównych problemów zdrowotnych dzieci

i młodzieży w wieku szkolnym,  w Polsce ok. 10 % dzieci i młodzieży do 18 r.ż. cierpi na szeroko pojęte zaburzenia psychiczne oraz potrzebuje pomocy psychiatrycznej i psychologicznej.

Głównym celem konferencji jest uwrażliwienie dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów

na wczesne wykrywanie problemów psychicznych dzieci i młodzieży.

MCDN ODN w Nowym Sączu zaprasza dyrektorów wszystkich typów szkół i placówek, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, pedagogów, psychologów szkolnych,  wychowawców  i nauczycieli różnych specjalności, wszystkich typów szkół i placówek na konferencję  „Problemy psychiczne dzieci i młodzieży” realizowaną we współpracy z Kliniką Psychiatrii Dzieci i Młodzieży CM UJ  w Krakowie oraz Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej i Zdrowia Psychicznego RATIONAL w Nowym Sączu

Konferencja odbędzie 31 maja 2019 r. (piątek) w godz. 10.00-14.00 w MCDN Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu, UL. Jagiellońska 61, aula (sala nr 26)

Program konferencji

1. Wprowadzenie w problematykę zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży – dr n. med. Maciej Pilecki, psychiatra.
  2. Anoreksja i bulimia jako zaburzenia psychiczne wieku dorastania – objawy, przyczyny, formy pomocy, jak rozpoznać niepokojące sygnały u dziecka – dr n. med. Maciej Pilecki, psychiatra.
  3. Depresja jedną z przyczyn decyzji samobójczych – jak rozpoznać niepokojące sygnały u młodego człowieka – objawy, przyczyny formy pomocy – Jacek Romański, psychoterapeuta.

Udział w konferencji jest bezpłatny

Zgłoszenia na konferencję online

Autor projektu: Irena Małecka