24.06.2024

Akademia Oceniania 2023/2024 – rok pełen inspiracji i nauki

Akademia Oceniania 2023/2024 podsumowanie

Zakończyła się tegoroczna edycja Akademii Oceniania, organizowana przez Ośrodek w Krakowie, w której wzięło udział dwa tysiące nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych.

W czasie wrześniowej konferencji inauguracyjnej, uczestnicy zdobyli cenną wiedzę na temat warunków i sposobu oceniania osiągnięć edukacyjnych i zachowania ucznia w szkole oraz celów oceniania wewnątrzszkolnego. Wykłady przygotowane przez: dr hab. Sylwię Jaskulską, prof. UAM, Kamilę Filuś, Halinę Pulchny, Mariolę Kozak ukazały, jak istotne jest odpowiednie podejście do oceniania w procesie nauczania i wychowania.

Październikowe warsztaty prowadzone przez Mariusza Stinię,  dostarczyły praktycznych wskazówek na temat formułowania i dostosowywania wymagań edukacyjnych.  W listopadzie dr hab. Sylwia Jaskulska prof. UAM pokazała nam krok po kroku, jak projektować system oceniania zachowania, dostosowany do potrzeb współczesnej szkoły. Grudniowe seminarium z Izabelą Suckiel wprowadziło nas w temat stosowania zasad oceniania zgodnie z przepisami prawa, podkreślając jego rolę jako wspierającej informacji zwrotnej. Warsztaty prowadzone w marcu przez Janusza Szklarczyka były kluczowe w zrozumieniu prawnych aspektów oceniania w przygotowaniu nowelizacji statutów szkolnych. W maju Katarzyna Cieciura dostarczyła nam cennych wskazówek dotyczących oceniania opisowego w edukacji wczesnoszkolnej, co pomogło lepiej wspierać najmłodszych uczniów.

Zwieńczeniem roku było czerwcowe seminarium prowadzone przez prof. dr hab. Marię Groenwald, w czasie których poznaliśmy dylematy i konsekwencje decyzji  związanych z ocenianiem uczniów  z perspektywy nauczyciela.

Dziękujemy, że byli Państwo z nami w tak licznym gronie.  Jest to dla nas zaszczyt i motywacja do dalszych działań.

Akademia Oceniania to nie tylko przestrzeń do zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności, które bezpośrednio wpływają na jakość pracy nauczycieli i dyrektorów szkół. Uczestnictwo w Akademii przyczynia się do:

• aktualizacji wiedzy zgodnie z najnowszymi przepisami prawa oświatowego,
  • zwiększenia efektywności nauczania poprzez wprowadzenie nowych metod oceniania,
  • wymiany doświadczeń z innymi nauczycielami, co pozwala na poznanie sprawdzonych praktyk,
  • rozwoju zawodowego i osobistego, co przekłada się na lepsze relacje z uczniami i rodzicami.

Nie przegap okazji do rozwijania swoich umiejętności i dołącz do Akademii Oceniania w nowym roku szkolnym. Razem możemy stworzyć lepszą przyszłość dla naszych uczniów.

Czekamy na Ciebie!

Podsumowanie tematyki spotkań w roku szkolnym 2023/2024 – link do prezentacji.

arrow