20.04.2021

„Biało-czerwona dla przedszkolaka” – seminarium dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych

Jak w sposób ciekawy zaznajomić najmłodszych z polskimi symbolami narodowymi? Czy wyobraźnia małego dziecka, zachwyt otaczającym światem i wrażliwość emocjonalna sprzyja kształtowaniu obrazu Ojczyzny, który pozostaje na całe życie? W jaki sposób kształtować postawy obywatelskie oraz budować świadomość narodową?

Wychowanie patriotów jest procesem długotrwałym i zaczyna się już od najmłodszych lat. W procesie tym ważną rolę odgrywa przybliżenie dzieciom symboli narodowych, które stanowią łącznik między historią narodu, jego teraźniejszością i przyszłością.

„Akademia Młodego Polaka” to wspólny projekt Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Małopolskiego Centrum Edukacji „MEC” i Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Jego celem jest realizacja działań wspierających kształtowanie postaw obywatelskich i budowanie świadomości patriotycznej młodego pokolenia, a także kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz integracja dzieci i młodzieży. Realizacja przedsięwzięcia oparta jest na treściach zawartych w planie pracy dla przedszkoli. Projekt zakłada m.in. realizację warsztatów dla małopolskich nauczycieli z wykorzystaniem publikacji „Polskie Symbole Narodowe”.

27 kwietnia zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczycieli szkół podstawowych na bezpłatne seminarium informacyjne „Biało-czerwona dla przedszkolaka”.

W programie:

▪ Zaznajomienie z projektem oraz dobrymi praktykami związanymi z jego realizacją (Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”);

▪ Prezentacja materiałów edukacyjnych opracowanych przez IPN „Historia w kolorach” do wykorzystania podczas prowadzenia z dziećmi zajęć o treściach patriotycznych (Instytut Pamięci Narodowej).

Zapisy na seminarium odbywają się poprzez System Rezerwacji Szkoleń.