By wycieczka szkolna – była wspaniałą przygodą!

Jak zorganizować atrakcyjną wycieczkę szkolną, opracować regulamin i ciekawy program. Jak zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo, jak zadbać o dobrą atmosferę, ciekawe przeżycia a wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami i obostrzeniami. O czym musi pamiętać dyrektor placówki organizującej wycieczkę. Jakie są zadania kierownika i opiekunów wycieczki. Jak opracować niezbędną dokumentację wycieczki i kto za to odpowiada .Jak rozpoznać ewentualne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas wycieczki. Co robić w sytuacji kryzysowej, jak zabezpieczyć osobę poszkodowaną. Jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia losowego i skutecznie wezwać pomoc jeśli jest niezbędna. Wszystkie te kompetencje zdobędziesz na „Kursie dla kierowników i opiekunów wycieczek szkolnych”.

MCDN Ośrodek w Tarnowie zaprasza nauczycieli na „Kurs dla kierowników i opiekunów wycieczek szkolnych”. Ukończenie tego kursu pozwoli na aktualizację wiedzy nauczycieli w zakresie bezpiecznego a zarazem atrakcyjnego organizowania wycieczek szkolnych. Treści programowe, to wymagania określone Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 25 maja 2018 roku w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki. (Dz.U. z 2018 r. poz. 1055 ), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowe w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy z 31 grudnia 2002 r z późniejszymi zmianami, a także Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Poznacie Państwo obowiązujące przepisy, dotyczące organizacji wycieczek, zapoznacie się z zadaniami dyrektora szkoły/placówki organizującej wycieczki, jak również zadaniami kierownika i opiekunów wycieczki. Zapoznacie się Państwo z przykładową dokumentacją wycieczki oraz sposobami zachowań w sytuacjach kryzysowych. Dowiecie się Państwo jak skutecznie wezwać pomoc, zabezpieczyć osobę chorą czy poszkodowaną gdy zdarzy się wypadek.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych zaktualizowaniem wiedzy, zdobyciem umiejętności i ukończeniem kursu.

Aby dowiedzieć się więcej oraz zapisać się na warsztaty zapraszamy na stronę: Kurs dla kierowników i opiekunów wycieczek szkolnych