03.03.2022

„Być Bliżej ucznia – poradnictwo zawodowe i kreatywne metody poszukiwania pracy” – konferencja zawodowa

Dokąd zdąża rynek pracy? Z jakimi wyzwaniami będą musieli zmierzyć się w przyszłości absolwenci szkół? Jakie są kreatywne metody poszukiwania pracy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z rynkiem pracy można było uzyskać podczas konferencji.

Konferencja była okazją do spotkania online w dniu 2 marca 2022 r. osób zaangażowanych w działania na rzecz kształcenia zawodowego, doradztwa zawodowego oraz rynku pracy.

Podczas konferencji poruszone zostały aktualne informacje dotyczące rynku pracy oraz  wsparcia osób młodych podejmujących pierwszą pracę zawodową. Omówione zostały kwestie poradnictwa zawodowego i inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie mające na celu wsparcie uczniów przygotowujących się do wejścia na rynek pracy. Przedstawiona została także kreatywna metoda poszukiwania pracy oraz zagadnienia związane przygotowaniem uczniów do wejścia na rynek pracy, w tym w zakresie dodatkowych umiejętności zawodowych oczekiwanych przez pracodawców.

Prelegentami na naszej Konferencji byli przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, Pani Angelika Bilska – zastępca Dyrektora ds. Rynku Pracy, Pani Justyna Pędrak – Z-ca Naczelnika Wydziału Instrumentów Rynku Pracy, Pani Barbara Borowicz – Naczelnik Wydziału Poradnictwa Zawodowego i Promocji oraz Pani Bożena Mayer – Gawron Specjalista ds. Kształcenia Branżowego i Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego. Wszystkim prelegentom bardzo dziękujemy za ciekawe wystąpienia i analizy dotyczące rynku pracy oraz projektów wspierania uczniów w aktywnym poszukiwaniu pracy.

Uczestnikom konferencji, życzymy, by udział w spotkaniu był inspiracją i wyzwaniem do podejmowania dalszych ciekawych inicjatyw na rzecz lepszego przygotowania uczniów do wejścia na rynek pracy.

Konferencja została zrealizowana przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnowie.