Co słonko widziało? – projekt edukacyjny dla przedszkoli

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym. Planowane działania wpisują się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w bieżącym roku szkolnym.

Celem projektu jest upowszechnianie literatury dziecięcej Marii Konopnickiej, rozbudzenie zainteresowania otaczającym światem i jego różnorodnością, jak również rozwijanie kompetencji czytelniczych, podtrzymywanie tradycji i kultury języka polskiego. To również wprowadzanie dzieci w świat wartości takich jak dobro, szacunek, piękno, przyjaźń, bezinteresowność w działaniu.

Projekt organizowany jest przez Przedszkole Publiczne w Siemiechowie i objęty jest patronatem honorowym Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Partnerami projektu są Gminna Biblioteka Publiczna w Zakliczynie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Gromniku.

Załączniki:

Harmonogram zadań realizowanych w roku szkolnym 2021/2022
Regulamin projektu edukacyjnego „CO SŁONKO WIDZIAŁO”