03.02.2020

Czym skorupka za młodu nasiąknie …, czyli o przydatności kompetencji kształconych w szkole w pracy zawodowej

W pierwszym po feriach tygodniu doradcy zawodowi, pedagodzy i inni nauczyciele realizujący zadania z zakresu doradztwa zawodowego będą mieli możliwość aktualizacji swojej wiedzy z zakresu kompetencji kluczowych przydatnych na współczesnym rynku pracy.

Nie od dziś wiadomo, że wpajana w szkole wiedza stosunkowo szybko ulega zapomnieniu, zaś nabyte kompetencje uczniów są trwałym świadectwem nauczycielskiej pracy. Świadectwem cennym o tyle, że kompetencje zazwyczaj dłużej się nabywa w dorosłym życiu.

Pracodawcy oczekują od absolwentów szkół konkretnych postaw i zachowań, dlatego zdobyte na warsztatach informacje pozwolą zaplanować działania edukacyjno-doradcze w dłuższej perspektywie. Udział w zajęciach dostarczy konkretnych narzędzi, jak kompetencje diagnozować, rozwijać i wzmacniać.

Szczegóły oferty i program zajęć