10.05.2019

Depresja Rozumiesz-Pomagasz

Ministerstwo Zdrowia w ramach kampanii „Depresja Rozumiesz-Pomagasz” podejmuje działania, których celem jest pogłębienie świadomości społecznej na temat depresji oraz popularyzacja rzetelnej wiedzy na ten temat. MCDN włączając się w realizację kampanii, zachęca nauczycieli do korzystania z materiałów edukacyjnych dotyczących depresji młodzieńczej.

Ministerstwo Zdrowia w ramach kampanii „Depresja Rozumiesz-Pomagasz”   podejmuje działania, których celem jest pogłębienie świadomości społecznej na temat depresji oraz popularyzacja rzetelnej wiedzy o jej głównych czynnikach ryzyka, objawach, profilaktyce, leczeniu oraz formach wsparcia oferowanych chorym i ich otoczeniu. Kampania w założeniach niesie za sobą pozytywny przekaz wygranej walki     z chorobą, zwracając uwagę publiczną na wybrane grupy o podwyższonym ryzyku zachorowania, tj. dzieci i młodzież, kobiety w okresie okołoporodowym, osoby w wieku podeszłym.

MCDN włączając się w realizację kampanii, zachęca do korzystania
z  materiałów edukacyjnych dotyczących depresji młodzieńczej, które opracowane zostały przy współudziale ekspertów z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz metodyków pracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą. Materiały te  zostały  przygotowane specjalnie dla nauczycieli, którzy mają największy wpływ na podopiecznych, jako wsparcie w codziennej pracy z młodymi.

Pakiet zawiera: scenariusz lekcji, przewodnik metodyczny, kartę pracy do zajęć, poradnik edukatora oraz zestaw kart do ćwiczeń. Treści zawarte w materiałach przekazują kompendium rzetelnej wiedzy o głównych czynnikach ryzyka depresji młodzieńczej, jej objawach oraz sposobach asysty.

Podajemy link do pobrania pakietu materiałów: https://wyleczdepresje.pl/wp-content/uploads/2019/02/materialy_edukacyjne-1.zip

wróć do listy aktualności