26.09.2022

Diagnozowanie kształcenia w edukacji stacjonarnej i zdalnej

Prof. dr hab. Bolesław Niemierko

W dniach 23-24 września na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbyła się XXVIII Konferencja Diagnostyki Edukacyjnej „Diagnozowanie kształcenia w edukacji stacjonarnej i zdalnej” z udziałem pracowników uczelni wyższych, ośrodków doskonalenia nauczycieli oraz nauczycieli z całej Polski.

Organizatorem XXVIII konferencji było Polskie Towarzystwo Diagnostyki Edukacyjnej, Katedra Badań nad Edukacją Geograficzną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Wydarzenie to ma wysoką rangę zarówno wśród naukowców zajmujących się ewaluacją procesów kształcenia, jak i wśród praktyków, pracowników okręgowych komisji egzaminacyjnych i nauczycieli. Swoją wiedzą, doświadczeniami i refleksjami dotyczącymi diagnostyki edukacyjnej podzieliło się wielu znamienitych ekspertów i pracowników naukowych. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać wystąpień m.in. na temat: kształcenia zdalnego w świetle diagnoz, egzaminów uczelnianych w warunkach pandemii, różnicowania się poziomu i standardów pracy szkół oraz uczelni, pozaszkolnej oferty edukacyjnej, diagnozowania uczniów zdolnych, wykorzystanie diagnozy edukacyjnej w wewnętrznym i zewnętrznym nadzorze pedagogicznym.

Polecamy zapoznanie się z publikacjami zebranymi w konferencyjnym padlecie, zawierającym linki do wybranych artykułów i raportów z badań powiązanych z celami i tematyką konferencji.

Galeria zdjęć

wróć do listy aktualności
arrow
Facebook
YouTube