Dieta i aktywność fizyczna jako inwestycja w zdrowie dziecka

Ewa Sojat – wicedyrektor MCDN Ośrodka w Tarnowie, Renata Polek – nauczyciel, doradca metodyczny, Ewelina Wojdak – dietetyk kliniczny.

Najczęstsze błędy żywieniowe, zdrowy jadłospis, żywienie podczas zawodów sportowych – to tylko niektóre tematy, które były przedmiotem dyskusji podczas konferencji realizowanej przez Ośrodek w Tarnowie w dniu 24 listopada.

Ponad 150 nauczycieli wzięło udział w konferencji online „Prawidłowa dieta i aktywność fizyczna jako inwestycja w zdrowie dziecka”. W żywieniu dzieci i młodzieży jedną z najważniejszych zasad jest regularne spożywanie posiłków, które prawidłowo skomponowane pod względem odżywczym są niezbędne do właściwego rozwoju organizmu, a z prowadzonymi systematycznie ćwiczeniami pozwolą utrzymać prawidłową sylwetkę, o czym przekonywała prowadząca konferencję Ewelina Wojdak – dietetyk kliniczny.

Ponadto poruszony został problem otyłości wśród dzieci, która nadmiernie spotęgowała się podczas pandemii; przedstawione zostały sposoby odżywiania sportowców podczas zawodów sportowych, a także starano się znaleźć sposoby, aby zachęcić dzieci do aktywności fizycznej. Przedstawiono także analizę stanu sprawności fizycznej dzieci po pandemii i zaproponowano sposoby jej poprawy.