Digitronics – edukatorzy dla innowacji w mechatronice

Zwiedzanie Krakowa przez uczestników projektu Digitronics realizowanego w ramach programu Erasmus +.

W dniach 9 i 10 czerwca gościmy przedstawicieli europejskich instytucji, którzy biorą udział w spotkaniu roboczym dotyczącym projektu Digitronics realizowanego w ramach programu Erasmus +.

Projekt pn. „DIGITRONICS – edukatorzy dla innowacji w mechatronice” realizowany jest we współpracy z włoskim centrum kształcenia nauczycieli CIS Scuola per la gestione d’impresa z regionu Emilia Romania, wydziałem edukacji konfederacji pracodawców Romagna Confindustria z tegoż regionu oraz szkołą średnią Institut Narcis Xifra i Masmitja z Katalonii. Głównym celem projektu, koordynowanego przez Regionalny Związek Pracodawców IPRA MEDEF z Lyonu, jest określenie idealnego profilu nauczyciela mechatroniki oraz opracowanie materiałów dla nauczycieli mechatroniki, które będą przydatne podczas pracy z uczniami.

Podczas międzynarodowego spotkania rozmawiano o planowanych rezultatach projektu tj. o stworzeniu przewodnika dla nauczycieli mechatroniki oraz technicznych aspektach opracowania kursów online dla nauczycieli mechatroniki.