06.05.2021

Dobra kulturowe w dobie pandemii – twórczość literacka uczniów o mniejszościach narodowych i etnicznych

Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów i animatorów kultury z subregionu sądeckiego na konferencję „Dobra kulturowe w dobie pandemii. Twórczość literacka uczniów o mniejszościach narodowych i etnicznych”.

Konferencja poświęcona będzie historii, kulturze, tradycjom i zwyczajom mniejszości narodowych i etnicznych Małopolski. Uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia fragmentów filmu zrealizowanego przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu „Łemkowie” oraz wysłuchania prelekcji dyrektora Muzeum dr. Roberta Ślusarka pt. „Tygiel kulturowy na Sądecczyźnie w aspekcie historycznym i społeczno-kulturowym”. W trakcie konferencji zostanie również podsumowany konkurs literacki skierowany do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych „Kultura mniejszości narodowych i etnicznych malowana słowem – konkurs na wiersz lub prozę”, którego celem było uwrażliwienie uczniów na różnorodność kulturową poprzez poznawanie tradycji i zwyczajów mniejszości narodowych i etnicznych.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli:

Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego

Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty

Konferencja odbędzie się w dniu 19 maja (środa) w godz. 11:30–13:00.

Zapisy odbywają się poprzez System Rezerwacji Szkoleń.

Konferencja będzie realizowana hybrydowo. Transmisja zostanie przeprowadzona ze specjalnie przygotowanego studia znajdującego się w Ośrodku w Nowym Sączu. Uczestnicy będą brać udział w konferencji zdalnie. Po zalogowaniu się w Systemie Rezerwacji Szkoleń otrzymają link aktywacyjny umożliwiający dostęp do MS Teams.