04.10.2022

Dobrostan czy Niedobrostan? Jak działać w kryzysie i nie tylko

Grafika przedstawiająca zabawę nauczycielki z dziećmi.

Czy dbanie o dobrostan w szkole to obowiązek czy zbędny luksus? Prelegentki naszej konferencji przedstawią argumenty za tym, że pielęgnowanie dobrostanu jest efektywniejsze dla zdrowia psychicznego i wyników edukacyjnych w placówkach niż jego pominięcie.

Konferencja będzie miała miejsce 11 października br. i będzie miała formę online. Podczas spotkania usłyszymy:
Ewę Radanowicz, która w trakcie swojego wystąpienia będzie mówiła na temat konieczności dbania o dobrostan w środowisku szkolnym i o ogromnym wpływie każdego z nas na ten stan. Odwoła się do swoich doświadczeń jako wieloletniego dyrektora szkoły, w której ten czynnik odgrywał dominującą rolę i przekładał się na rozwój uczniów i sukcesy placówki. Poruszy również zagadnienie programów, które ciągle realizujemy a nie widzimy ich efektów.
Małgorzatę Taraszkiewicz, która opowie o tym co mówią liczby na temat kondycji psychicznej dzieci i dorosłych i wynikach edukacyjnych wysiłków. O tym, że zaniechania w dbaniu
o zdrowie psychiczne i jakość życia ludzi kosztuje więcej niż dbanie i tworzenie Dobrostanowych miejsc życia, pracy, rozwoju.
Karolinę Domagalska, która zaprezentuje przykłady osób, które się nie poddają pomimo trudności. O cierpliwym i długofalowym działaniu i małych krokach, które dużo znaczą i są powodem realnych zmian.
Z kolei Zuzanna Taraszkiewicz poruszy w swoim wystąpieniu tematykę ekonomii współodczuwania, pierwszej pomocy emocjonalnej i uważności w dawaniu. O tym jak ważna jest TERAZ mądra strategia działania i odwaga w budowaniu realnych systemów wsparcia.

Możliwość zapisu znajdą Państwo pod linkiem: Dobrostan czy Niedobrostan? Jak działać w kryzysie i nie tylko

wróć do listy aktualności
arrow
Facebook
YouTube