Doskonalić kadrę – kompleksowe szkolenia z robotyki dla nauczycieli

w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie. Podczas warsztatów, odbywających się pod opieką trenerów, uczestnicy zgłębili tajniki programowania wizualnego w środowisku Code, Scratch oraz poznali praktyczne zastosowania kodowania do uruchamiania zestawów edukacyjnych robotów Lego Wedo oraz Lego Mindstroms. Udział w szkoleniu pozwolił na podniesienie kompetencji cyfrowych, dzięki czemu nauczyciele będą mogli stworzyć dla dzieci i młodzieży warunki do poznawania i zgłębiania technologii XXI wieku.