Lokalizacja i dojazd         

Budynek znajduje się przy ulicy Nowy Świat 30. Do budynku prowadzą dwa wejścia. Wejście główne od ulicy Nowy Świat nie jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Drugie wejście od strony parkingu (z szlabanem) posiada szerokie drzwi oraz zamontowany dzwonek w celu przywołania pracownika portierni. Budynek oddalony jest od Dworca PKP oraz PKS ok. 5 min jazdy samochodem.

Oznaczenie 

Budynek jest wyraźnie oznakowany tablicą informacyjną. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, oznaczeń kontrastowych i w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Parking, miejsca postojowe      

Obok budynku znajduje się parking posiadający około 100 miejsc parkingowych. Osoby z niepełnosprawnością mają możliwość zaparkowania obok wejścia do budynku – miejsce to jest odpowiednio oznaczone.

BOK/Sekretariat    

Biuro Obsługi Klienta (BOK) oraz portiernia zlokalizowane są na parterze. Sekretariat znajduje się na I piętrze budynku.

Trasa wolna od przeszkód        

Pomieszczenia biurowe oraz sale wykładowe znajdują się na I i II piętrze. Szerokość korytarzy i drzwi zapewnia trasę wolną od przeszkód. Na I i II piętro budynku prowadzą schody z poręczą. Brak windy umożliwiającej dojazd do tych poziomów.

Winda           

Dostępna jest platforma schodowa dla osób z niepełnosprawnością usytuowana przy wejściu od strony parkingu umożliwiająca wjazd na parter. Budynek nie jest wyposażony w windę.

Toaleta        

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze.

Monitoring wizyjny

Budynek posiada system monitoringu wizyjnego, portier ma podgląd obrazu z kamer, także wejścia do budynku.

Udogodnienia

Pracownicy portierni służą pomocą osobom wchodzącym do budynku.

Pies asystujący     

Do pomieszczeń w budynku można wejść z psem przewodnikiem.

Alarmowanie o zagrożeniu

Alarmowanie o zagrożeniu w ramach systemu sygnalizacji pożaru odbywa się przy użyciu sygnalizacji alarmowej oraz przy użyciu tub nagłaśniających i komunikatów głosowych. Ewakuacja osób ze szczególnymi potrzebami opiera się na wsparciu udzielanym przez osoby funkcyjne wyznaczone na wypadek ewakuacji z budynku.

 

arrow
Facebook
YouTube