10.05.2024

Folklor, swoiste piękno, potencjał tradycji – edukacja i terapia – konferencja

Para w tańcu folklorystycznym

Dzięki wiedzy, pracy, wyczuciu estetyki i kreatywności poprzednich pokoleń,  folklor oraz tradycja przetrwały do dziś. Ich żywa forma wciąż w wielu aspektach znacząco wpływa na obraz i charakter polskiej kultury.

22 maja br. Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli na konferencję w formie online „Folklor swoiste piękno, potencjał tradycji edukacja i terapia” prowadzoną przez Kingę Kusiak-Witek, doradcę metodycznego ds. pedagogiki specjalnej z edukacji włączającej wychowania przedszkolnego i klas 1-3. Konferencję współprowadzić będą doradcy metodyczni: Anna Chabińska, Małgorzata Ciukaj, Renata Polek, Kinga Adamczyk.

W programie:

• Inspiracje folklorystyczne w aktywności dziecka. Konteksty edukacji inkluzyjnej;
  • Przysłowia jako nośniki dziedzictwa kulturowego, wartości społecznych i mądrości ludowych;
  • Znaczenie terapeutyczne muzyki;
  • Możliwości zastosowania folkloru muzycznego na zajęciach terapeutycznych w ramach metody rytmiki;
  • Ocalić od zapomnienia, kultywowanie tradycji, zwyczajów i obrzędów;
  • Tradycja regionu: muzyka, taniec, folklor propozycje dla dzieci w wieku przedszkolnym;
  • Rok 2024 rokiem Wincentego Witosa Miłość ojczyzny wiara i siła człowieka.

Program konferencji wraz z możliwością zapisu

arrow