Funkcjonowanie w szkolnej przestrzeni online – offline

21 września zapraszamy dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do udziału w bezpłatnej konferencji hybrydowej „Funkcjonowanie w szkolnej przestrzeni online – offline”.

Podczas konferencji porozmawiamy o powrocie uczniów do przedszkoli i szkół w zmienionej rzeczywistości, po doświadczeniach w edukacji zdalnej. W minionym okresie wszyscy zrobiliśmy wielki krok w kierunku unowocześniania, nie tylko sprzętu, ale przede wszystkim metod pracy. Jak powiedział Heraklit z Efezu: „Jedyną stałą rzeczą we wszechświecie jest zmiana”; jesteśmy świadkami wielkiej przemiany w szkołach.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy osoby, które znacie Państwo z ich aktywności na rzecz zmieniającej się szkoły, przedstawiciela samorządu terytorialnego oraz dyrektorów szkół i przedszkola, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wnioskami na rozpoczęty rok szkolny.

Oktawia Gorzeńska – wieloletnia dyrektor szkoły z mocą zmieniania świata, autorka poradników dla dyrektorów szkół z zakresu edukacji zdalnej i innowacji opowie o tym, jak zadbać o równowagę w pracy edukacyjnej. Tomasz Kołodziejczyk – socjolog, specjalista psychoterapii uzależnień, współautor programu wychowawczo-profilaktycznego „Spójrz inaczej” wskaże, jakie wyzwania stoją przed wychowawcami po powrocie uczniów do szkoły. Pomysłodawca projektu edukacyjnego „Pi-stacja Matematyka”, finalista plebiscytu Polskiego Radia „Nieprzeciętni 2019” – Krzysztof Chojecki podzieli się swoimi pomysłami wykorzystywania odwróconej lekcji w nauczaniu stacjonarnym i zdalnym.

O wsparciu przez organy prowadzące placówek oświatowych w okresie pandemii opowie Zbigniew Hutniczak – Wicestarosta Powiatu Suskiego. Swoimi doświadczeniami podzielą się: Ewa Sedeńko – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kętach, Edyta Bogusz – dyrektor Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu oraz Joanna Świerkosz – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Stryszawie.

Konferencja odbędzie się 21 września (wtorek) w godz. 14:00–18:00.

Będzie realizowana za pośrednictwem MS Teams. Uczestnicy, po zalogowaniu się w Systemie Rezerwacji Szkoleń, otrzymają link aktywacyjny umożliwiający dostęp do MS Teams.

O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia na konferencję odbywają się za pomocą elektronicznego Systemu Rezerwacji Szkoleń. Zapraszamy do udziału w konferencji. Udział w konferencji jest bezpłatny.