Gala Konkursu na fotoreportaż „Patrzer – przygoda zaczyna się tuż za progiem”

We współpracy z „Tarnowskim Gościem Niedzielnym” oraz Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprosiliśmy nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie na fotoreportaż pod tytułem „Patrzer – przygoda zaczyna się tuż za progiem”.

20 czerwca 2022 r. w Auli MCDN Ośrodka w Tarnowie miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników konkursu. W wydarzeniu wzięli udział: ks. dr Tomasz Lelito – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, ks. Zbigniew Wielgosz – Kierownik Tarnowskiego Gościa Niedzielnego, ks. dr Andrzej Jasnos – Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców, Ewa Sojat Wicedyrektor MCDN ds. Ośrodka w Tarnowie oraz pani Wioletta Kłusek, która aktywnie uczestniczyła w pracach Jury konkursowego, a także przedstawiciele mediów.

Laureatami konkursu na fotoreportaż „Patrzer – przygoda zaczyna się tuż za progiem” w kategorii szkól podstawowych zostali:

• I miejsce – Mateusz Frankiewicz, uczeń Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego LKS Igloopol w Dębicy,
  • II miejsce – Anna Bokota, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy,
  • III miejsce – Damian Prus, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy,
  • III miejsce – Damian Wiejacki, uczeń Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

a w kategorii szkól ponadpodstawowych zostali:

• I miejsce – Julia Potera, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu,
  • II miejsce – Kacper Gajdur, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie,
  • III Miejsce – Gabriela Kopeć, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie,

Zwycięzcą konkursu w głosowaniu internautów została Martyna Stopka, uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu. Autorka fotoreportażu pt. „Sybiracy – moja historia”  uzyskała najwyższą notę oraz największą liczbę odsłon – 785. Laureatce serdecznie gratulujemy tak dużej popularności i pomysłu na interesujący patrzer.

Jury postanowiło przyznać także wyróżnienia dla 12 uczniów.

Opiekunowie naukowi otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów, a szkoły za udział w konkursie.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: Przemysława Czarnka – Ministra Edukacji i Nauki, Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego, Barbary Nowak – Małopolskiego Kuratora Oświaty, Andrzeja Jeża – Biskupa Tarnowskiego oraz patronatem medialnym: RDN Małopolska i Nowy Sącz, Tarnowski Gość Niedzielny, Synaj TV.