PORTALE I SERWISY EDUKACYJNE

– Portal wiedzy dla nauczycieli Scholaris
http://scholaris.pl/resources/zasoby?api=&query=geografia&eid=0
Portal zawiera scenariusze lekcji, karty pracy oraz poradniki dla nauczycieli na wszystkich etapach nauczania.

– E-podręczniki
https://epodreczniki.pl/
E-materiały przeznaczone do nauki w szkołach lub do samodzielnej pracy ucznia. Platforma edukacyjna zawiera setki fotografii, rycin oraz prawie 200 scenariuszy lekcji z geografii zarówno dla szkoły podstawowej jak i średniej. Dołączone są również przykładowe ćwiczenia i testy z możliwością samodzielnego sprawdzenia poprawności wykonania.

– Portal Geografia
https://www.geografia24.eu/
Portal internetowy zawierający setki materiałów, które mogą przyczynić się do poszerzenia wiedzy i pomóc w nauce geografii. Zawiera m.in. wybrane prezentacje zgodne z nową podstawą programową kształcenia w zakresie podstawowym; opracowania tematyczne i prezentacje multimedialne zgodne z nową podstawą programową kształcenia w zakresie rozszerzonym z geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej (świata i Polski) pomocne do matury pisemnej i poszerzenia wiedzy. Prezentacje multimedialne wykonane zostały w formacie FLASH – dział jest na bieżąco aktualizowany (aktualizowane są przede wszystkim dane statystyczne). Tworzony głównie z myślą o maturzystach. Wszystkie zamieszczane zadania posiadają rozwiązania.

– Planeta.bo.pl:
http://www.planeta.bo.pl/
Strona zawiera materiały, które mogą się przydać w procesie nauczania geografii, przyrody, a także innych przedmiotów. Dotyczy to szczególnie szkół ponadpodstawowych. Są tu również dostępne zadania do realizacji przez uczniów w trakcie roku szkolnego z określonym terminem wykonania.

– Portal Superkid.pl
https://www.superkid.pl/geografia-cwiczenia-online
W tej sekcji zgromadzone zostały ćwiczenia, które dostarczają i utrwalają wiedzę o geografii Polski, krajów Europy i świata. Dostępne są tu również ćwiczenia na temat kosmosu.

– EDU World Map
http://eduworldmap.com
Portal, dzięki któremu można ułożyć w różnych kombinacjach testy ze znajomości mapy politycznej świata.

– DlaMaturzysty.info
https://geografia.testy.dlamaturzysty.info/
Testy maturalne z geografii z poprzednich lat pomocne w przygotowaniu się do egzaminu.

– Biblioteka zasobów internetowych
https://biblioteka.womczest.edu.pl/new/wp-content/uploads/2013/0/webowa_biblioteka_przyroda_geografia_pakiet_narzedzi_tik_przydatnych_w_realizacji_celow_lekcji_geografii.pdf
Pakiet narzędzi TIK przydatnych w realizacji celów lekcji geografii.

FILMY, TUTORIALE, GRY

– Kanał YouTube.pl
www.youtube.pl
Kanał zawiera różnego rodzaju tutoriale i filmy edukacyjne m.in. prezentacje na temat procesów egzo- i endogenicznych https://www.youtube.com/channel/UCPDT_Kd3Ku1zaRd-thlT4Jg

– Seterra.com
https://online.seterra.com/pl/vgp/3007
Seterra to darmowa gra – quiz o tematyce geograficznej. Za jej pomocą można poznawać kraje, stany i stolice całego świata. Jest to wersja online napisana w języku HTML5. Współpracuje z najnowszymi wersjami większości przeglądarek internetowych, takich jak Safari, Firefox i Google Chrome, a także przeglądarką Internet Explorer 9 i nowszą. Seterra działać będzie na systemach operacyjnych Windows, MacOS X i Linux, a także na urządzeniach mobilnych iPhone, iPad i Android.

– Gry.geograficzne.pl
https://www.gry-geograficzne.pl/
Strona zawiera gry edukacyjne zarówno dla szkoły podstawowej, jaki ponadpodstawowej oraz dedykowane edukacji dorosłych i ćwiczeniu mózgu.