16.04.2021

Grywalizacja w edukacji – kurs doskonalący dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych

Zagrajmy w gry(walizację)! – 27 i 28 kwietnia rozpoczynamy pilotażowy program specjalistycznych szkoleń dla nauczycieli we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

Grywalizacja zyskuje ostatnio coraz większy rozgłos nie tylko w biznesie, ale także w edukacji. Świadczy o tym zainteresowanie, z jakim spotkała się konferencja online „Narzędzia i techniki grywalizacyjne, które sprawią, że lekcje będą dla uczniów ciekawe i angażujące”, zorganizowana 15 kwietnia z udziałem około 500 nauczycieli różnych przedmiotów i typów szkół.

Ciekawa konferencja, inspirujące wykłady, świetny pomysł takiego spotkania, niezwykle cenne szkolenie, ciekawe pomysły i inspiracje, ciekawe i praktyczne wykłady, moc inspiracji, chce się więcej!  – tak oceniali wydarzenie nasi uczestnicy na czacie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, we współpracy z ekspertami i praktykami Uniwersytetu Ekonomicznego uruchomiliśmy 40-godzinne kursy doskonalące dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej oraz dla nauczycieli szkół podstawowych klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych. Planowane szkolenia dla nauczycieli wszystkich typów szkół zostaną zrealizowane zgodnie z treściami nauczania w ramach obowiązującej podstawy programowej. Zajęcia będą odbywać się hybrydowo, jeśli warunki epidemiologiczne na to pozwolą część warsztatowa będzie odbywać się w naszym Ośrodku w Krakowie.

Szkolenia zakładają nabycie praktycznych umiejętności wdrażania grywalizacji w projektach edukacyjnych, w tym przede wszystkim urozmaicenie tradycyjnych zajęć oraz wykorzystywanie w ich trakcie nowych technologii. W trakcie szkoleń omówiona zostanie formuła projektów grywalizacyjnych, bazujących na wykorzystaniu mechaniki i metafor pochodzących z gier w świecie rzeczywistym z użyciem nowoczesnych rozwiązań IT. Szerokie spektrum zajęć pozwoli zarówno zrozumieć teoretyczne mechanizmy stojące za grywalizacją, jak i wykorzystać je w praktyce. Partnerami merytorycznymi szkoleń będą wiodące firmy projektujące i wdrażające gry oraz grywalizację w edukacji i w biznesie.

Szczegółowe programy szkoleń oraz formularze zapisu dostępne są w naszej ofercie specjalnej na stronie internetowej:

Galeria

wróć do listy aktualności