25.03.2021

Grywalizacja w edukacji – program pilotażowy dla nauczycieli wszystkich typów szkół

Zagrajmy w gry(walizację)! – 15 kwietnia zapraszamy nauczycieli do udziału w bezpłatnej konferencji przygotowanej we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

Grywalizacja zyskuje ostatnio coraz większy rozgłos i uznanie nie tylko w biznesie, ale także w edukacji. Polega ona na wykorzystaniu mechanizmów z gier komputerowych lub fabularnych w celu zwiększenia zaangażowania uczestników. Może ona pomagać w motywowaniu uczniów do różnej aktywności, jak również w realizowaniu konkretnych celów dydaktycznych w ciekawy i angażujący sposób oraz – co bardzo pożądane w dzisiejszej dobie – zindywidualizowaniu procesu nauczania.

W ramach podpisanego z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie porozumienia o współpracy 15 kwietnia w godz. 16:00 – 17:30 zapraszamy nauczycieli różnych przedmiotów do udziału w konferencji online „Narzędzia i techniki grywalizacyjne, które sprawią, że lekcje będą dla uczniów ciekawe i angażujące”.

W trakcie spotkania omówiona zostanie formuła projektów gamifikacyjnych, bazujących na wykorzystaniu mechaniki i metafor pochodzących z gier w świecie rzeczywistym z użyciem nowoczesnych rozwiązań IT. Nasi eksperci omówią teoretyczne i praktyczne aspekty grywalizacji, wskażą narzędzia oraz techniki angażujące i motywujące uczniów do nauki. Przedstawione zostaną również założenia pilotażowego programu doskonalenia nauczycieli „GRYWALIZACJA W EDUKACJI – ZASTOSOWANIE, METODY, NARZĘDZIA”.

Planowane szkolenia dla nauczycieli wszystkich typów szkół zostaną zrealizowane zgodnie z treściami nauczania w ramach obowiązującej podstawy programowej. Partnerami merytorycznymi szkoleń będą eksperci ds. grywalizacji oraz wiodące firmy projektujące i wdrażające gry oraz grywalizację w edukacji i w biznesie.

wróć do listy aktualności