„W hołdzie Polskiemu Papieżowi” – startujemy z II edycją projektu

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy kolejne działania, których zamierzeniem jest uczczenie naszego Rodaka.

„W hołdzie Polskiemu Papieżowi” to cykl działań zainicjowanych przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Tarnowie, Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Tarnowie, Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II w Tarnowie dla uczczenia 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II.

Druga część cyklu obchodów rocznicowych obejmuje następujące działania:

1. Konkurs multimedialny dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych na wykonanie prezentacji multimedialnej poświęconej Janowi Pawłowi II;
  2. Konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych (klasy 6-8) oraz ponadpodstawowych na prowadzenie bloga na temat „Jan Paweł II i moja rodzina”;
  3. Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6, 7-8) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych na wykonanie pracy plastycznej poświęconej Janowi Pawłowi II z wykorzystaniem dowolnego programu graficznego;
  4. Konkurs na opracowanie scenariusza lekcji dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych; scenariusz musi być oparty na metodzie „odwróconej klasy” lub z wykorzystaniem WebQuestu;
  5. Gra miejska „Śladami Jana Pawła II w Tarnowie” z udziałem uczniów szkół podstawowych (klasy 7-8) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych;
  6. Quiz tematyczny „Śladami Jana Pawła II w Tarnowie” z udziałem uczniów szkół podstawowych (klasy 7-8) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych;
  7. Konferencja naukowa „Aby «człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem». Pedagogiczne inspiracje w nauczaniu Papieża Jana Pawła II”.

Szczegółowe informacje na temat cyklu obchodów „W hołdzie Polskiemu Papieżowi” oraz regulaminy konkursów można znaleźć w zakładce Obchody Roku Świętego Jana Pawła II.

Pierwsza część projektu została zakończona uroczystą galą 18 września w auli MCDN w Tarnowie. Gośćmi specjalnymi byli Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, ks. dr Robert Dytko – Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli, ks. dr hab. Jan Bartoszek – dyrektor Radia RDN. Podczas gali wręczono nagrody laureatom konkursów pierwszej edycji projektu.

W konkursie plastycznym przyznano następujące nagrody:

I miejsce: Wiktoria Gostek, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tarnowie

II miejsce: Bartłomiej Kozak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej

III miejsce: Eryk Nytko, Szkoła Podstawowa w Pogórskiej Woli

Nagrody Specjalne

1. Wojciech Barabasz, Publiczny Katolicki Zespół Szkół i Przedszkoli w Niecieczy – nagroda Prezesa KSW
  2. Zuzanna Zając, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej – nagroda członków JURY
  1. Martyna Fijał, Publiczny Katolicki Zespół Szkół i Przedszkoli w Niecieczy – nagroda Dyrektora KANY

1. Marcin Głuszak, Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie
  2. Radosław Madura, Szkoła Podstawowa w Pogórskiej Woli
  3. Jakub Siedlik, Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie

W konkursie literackim przyznano następujące nagrody:

W kategorii I – klasy IV-VI szkoły podstawowej

I miejsce: Piotr Królikowski, Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu

II miejsce: Nadia Paździoch, Szkoła Podstawowa w Pogórskiej Woli

III miejsce: Lena Wojciechowska, Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie

1. Sonia Śliwoń, Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie
  2. Wikotoria Doskocz, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach

W kategorii II – klasy VII-VIII szkoły podstawowej

I miejsce: nie przyznano.

II miejsce ex aequo: Martyna Bobro i Sebestian Miłkowski, Szkoła Podstawowa
w Zbylitowskiej Górze

III miejsce ex aequo: Bartłomiej Maziarz i Szymon Rybski, Szkoła Podstawowa
w Zbylitowskiej Górze

1. Katarzyna Zegar, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej
  2. Michał Gomółka, Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze
  3. Karol Kwiek, Szkoła Podstawowa w Pogórskiej Woli

NAGRODA SPECJALNA REDAKCJI TARNOWSKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO

• publikacja tekstu na łamach tygodnika w wersji internetowej

Piotr Królikowski

W konkursie multimedialnym przyznano następujące nagrody:

W kategorii uczniów szkół podstawowych:

I miejsce: Eliza Skorupa, Szkoła Podstawowa w Pogórskiej Woli – temat pracy „Pasje Jana Pawła II”

II miejsce: Kacper Habryło, Szkoła Podstawowa w Woli Radłowskiej – temat pracy „Jan Paweł II – Papież Pielgrzym”

III miejsce: Kacper Szewczyk, Szkoła Podstawowa w Woli Radłowskiej – temat pracy „Pasje Jana Pawła II”

Wyróżnienia:

1. Michał Dudowicz, Szkoła Podstawowa w Joninach – temat pracy „Jan Paweł II – Papież Pielgrzym”
  2. Julia Onak, Szkoła Podstawowa w Pogórskiej Woli – temat pracy „Jan Paweł II – Papież Pielgrzym”
  3. Anna Gruszka, Szkoła Podstawowa w Joninach – temat pracy „Pasje Jana Pawła II”

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych:

I miejsce: nie przyznano.

II miejsce: Patrycja Kalisz, Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie – temat pracy „Cywilizacja miłości w nauczaniu Jana Pawła II”

III miejsce: Anna Nowak, Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie – temat pracy „Cywilizacja miłości w nauczaniu Jana Pawła II”

KONKURS NA NAPISANIE SCENARIUSZ LEKCJI:

Wyróżnienie:

1. Jakub Bączek, Szkoła Podstawowa w Pogórskiej Woli