17.02.2021

I co dalej po nauce zdalnej?

W okresie edukacji zdalnej nauczyciele i uczniowie zmagają się z różnorodnymi problemami. Trudności te dotykają każdego, a przede wszystkim uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Z myślą o specjalnych potrzebach edukacyjnych przygotowaliśmy ofertę warsztatową skierowaną w szczególności do nauczycieli, wychowawców, psychologów i pedagogów szkolnych, nauczycieli świetlicy. Wśród form wsparcia szczególnej uwadze polecamy warsztaty „Wsparcie ucznia po okresie izolacji”, które poprowadzi Aneta Kurzawa – terapeutka, wieloletni pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W czasie spotkania nasz ekspert poruszy problematykę kryzysów doświadczanych w okresie edukacji zdalnej, ale spojrzy także w przyszłość – co dalej po izolacji?

Link do szkolenia: https://mcdn.edu.pl/oswiecim/wsparcie-ucznia-…oferta-specjalna/

Podczas warsztatów „Nauczyciel wspomagający w klasie szkolnej” uczestnicy szkolenia zapoznają się z praktycznymi rozwiązaniami w pracy z dziećmi wymagającymi szczególnego wsparcia. W czasie edukacji zdalnej znaczącą rolę pełni nauczyciel wspomagający i dla niego w szczególności kierujemy warsztaty z Małgorzatą Gil – wykwalifikowanym pedagogiem, terapeutą, logopedą, nauczycielem wspomagającym, nauczyciele akademickim.

Link do szkolenia: https://mcdn.edu.pl/oswiecim/nauczyciel-wspom…oferta-specjalna/

Biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez certyfikowanego trenera umiejętności społecznych Tomasza Kutę – „Trening Umiejętności Społecznych”, uczestnicy poznają narzędzia pracy z dziećmi i młodzieżą przejawiającą dysfunkcje w relacjach społecznych. Szczególnie polecany jest ten warsztat dla nauczycieli pracujących z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, zespołem Aspergera, ale także z uczniami zagrożonymi niedostosowaniem społecznym, uczniami wycofanymi, nieśmiałymi oraz agresywnymi.

Link do szkolenia: https://mcdn.edu.pl/oswiecim/trening-umiejetn…oferta-specjalna/

wróć do listy aktualności
arrow
Facebook
YouTube