09.05.2022

II Ogólnopolskie Forum Doskonalenia Kadr Oświaty – „Edukacja wobec wyzwań przyszłości”

Od 17 do 30 maja w czterech partnerskich województwach − świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i lubelskim − zapraszamy kadrę kierowniczą, nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek oświatowych na II Ogólnopolskie Forum Doskonalenia Kadr Oświaty.

II Ogólnopolskie Forum Doskonalenia Kadr Oświaty to propozycja dla dyrektorów oraz nauczycieli, którzy budują dobrą szkołę i szukają drogowskazów na drodze zmian. Celem przedsięwzięcia jest aktualizacja wiedzy w zakresie kierunków doskonalenia kadr oświaty istotnych w kontekście wyzwań przyszłości, jak również stworzenie forum dyskusji i wymiany doświadczeń o formach i metodach uczenia się nauczycieli adekwatnych do ich potrzeb oraz potrzeb dzieci/uczniów, systemu oświaty.

Organizatorzy – Konsorcjum Wojewódzkich Placówek Doskonalenia Nauczycieli:

• Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach;
  • Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie;
  • Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli;
  • Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Współorganizatorzy:

Echo Dnia

Adresaci:

• kadra kierownicza oświaty;
  • nauczyciele przedszkoli, szkół i placówek oświatowych;
  • pracownicy kuratoriów oświaty oraz jednostek samorządów terytorialnych;
  • kadra placówek doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, pedagogicznych bibliotek wojewódzkich.

II Ogólnopolskie Forum Doskonalenia Kadr Oświaty nt. „Edukacja wobec wyzwań przyszłości” rozpoczyna się 17 maja konferencją inauguracyjną cykl wydarzeń edukacyjnych zaplanowanych w czterech regionach.

Program konferencji inauguracyjnej – 17 maja

10.30–11.00 Rejestracja, odbiór materiałów
11.00–11.30 Otwarcie konferencji, wystąpienia organizatorów i patronów honorowych
11.30–12.15 Przyszłość wobec wyzwań edukacji – prof. dr hab. Jan Fazlagić, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
12.15–12.45 Nastolatki 3.0. Raport z ogólnopolskiego badania uczniów. Co z niego wynika dla edukacji? – Mariola Błażej, specjalistka w Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej NASK, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
12.45–13.15 Przerwa kawowa
13.15−13.30 Co wynika dla przyszłości edukacji z Warsztatów Przyszłościowych? – przedstawiciele Konsorcjum Wojewódzkich Placówek Doskonalenia Nauczycieli
13.30−14.50 Na wyzwania – działania! Nowoczesne nauczanie i szkolenia na miarę naszych czasów – interaktywne wystąpienia przedstawicieli placówek doskonalenia wchodzących w skład Konsorcjum
14.50−15.00 Podsumowanie konferencji

Miejsce:
Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
Termin:
17 maja 2022 r. (wtorek), godz. 11.00–15.00
Rejestracja/ zgłoszenia:
Należy zalogować się w Systemie Obsługi Szkoleń Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Uczestnicy biorący udział w konferencji online po rejestracji otrzymają dostęp do wydarzenia.
Kod formy FS004
Koszt:
Udział w forum jest bezpłatny.

Program konferencji podsumowującej – 31 maja

09.00−10.30 Moduł dla ucznia „Zostań w Ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą” (konkurs, panele dyskusyjne)
10.30−11.00 Rejestracja, odbiór materiałów
11.00−11.30 Otwarcie konferencji, wystąpienia Organizatorów i Patronów Honorowych
11.30−12.15 Mózgi, sztuczna inteligencja i edukacja – prof. dr hab. Wodzisław Duch, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
12.15−13.00 Projektowanie edukacji wobec wyzwań sztucznej inteligencji – prof. dr hab. Jan Fazlagić, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
13.00−13.30 Przerwa kawowa
13.30−14.15 Edukacja klasyczna w XXI wieku – dr Krzysztof Budzyń, PCEN Rzeszów
14.15−15.00 Czy szkoła ma przyszłość? – panel dyskusyjny z udziałem Dyrektorów ŚCDN, LSCDN, MCDN, PCEN

Miejsce:
Nowy Dwór Świlcza 146E, 36-072 Rzeszów
Termin:
31 maja 2022 r. (wtorek), godz. 09.00–15.00
Rejestracja/ zgłoszenia:
Należy zalogować się w serwisie szkoleniowym Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.
FORMULARZ ZGŁOSZENIA
Koszt:
Udział w forum jest bezpłatny.

INSPIRATORIA EDUKACYJNE

W ramach forum od 18 do 30 maja br. w czterech partnerskich województwach: świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i lubelskim będą zorganizowane INSPIRATORIA EDUKACYJNE – wydarzenia, konferencje, warsztaty, webinaria poświęcone nowoczesnemu nauczaniu i efektywnemu uczeniu się na miarę potrzeb systemu oświaty i wyzwań przyszłości.

Szkolenia organizowane w ramach II OGÓLNOPOLSKIEGO FORUM DOSKONALENIA KADR OŚWIATY
PRZEZ MAŁOPOLSKIE CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI

• Ośrodek w Krakowie:

24.05.2022
Konferencja online – Matematyka nas łączy. Szkolne przygody z królową nauk
Konferencja online – Polonistyczny przekładaniec na bis

• Ośrodek w Nowym Sączu:

09-28.05.2022
Warsztaty e-learningowe – Budujemy swoje kompetencje przedsiębiorcze
12-31.05.2022
Warsztaty e-learningowe – Nowoczesne narzędzia cyfrowej gospodarki

• Ośrodek w Oświęcimiu