Polecamy uwadze projekt edukacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie „Akademia Kreatywności”, w ramach którego przygotowane zostały zajęcia skierowany do młodzieży z Ukrainy, która przyjechała do Polski po 24 lutego.

W ramach projektu prowadzane będą bezpłatne szkolenia i warsztaty dla młodzieży z Ukrainy (w wieku od 15 do 30 lat) z tematyki przedsiębiorczości, komunikacji i kreatywnego myślenia. Zajęcia będą tłumaczone symultanicznie na język ukraiński dla grupy 15 osobowej (10 godzin w formie zajęć zdalnych, pozostała aktywność to udział w ciekawych rozgrywkach z nagrodami).

W ramach zajęć udostępniona zostanie innowacyjna platforma grywalizacyjna, na której znajdować się będą specjalnie opracowane rozgrywki i misje dla młodzieży z Ukrainy. Wszystkie materiały będą przetłumaczone na język ukraiński.

Każdy uczestnik po przeszkoleniu może wziąć udział w 3 kreatywnych grach integracyjnych, których celem jest zapoznanie młodzieży z mechanizmami grywalizacji oraz integracja zespołów. Gry integracyjne pokażą, jak pozorna zabawa może stanowić źródło ważnych informacji np. o mieście, które ze względu na sposób prezentacji – zostaną lepiej zapamiętane i przyswojone przez uczestnika takiej gry. Przejście przygotowanych kreatywnych gier nie tylko zintegruje zespoły, ale również pokaże, jak proces grywalizacji wygląda od strony użytkownika.

Gry pokażą, jak technologia i grywalizacja może w aktywny i ciekawy sposób wspierać procesy edukacyjne i biznesowe. Rozegranie gier ma na celu również pobudzenie kreatywności wśród graczy nie tylko poprzez zadania, które będą częścią rozgrywki, ale również przez pokazanie, jak te same mechanizmy mogą służyć realizacji różnych celów. Takie doświadczenie pozytywnie wpłynie na uczestników i może ułatwić im m.in. asymilację z rówieśnikami – młodymi Polakami, pomóc w zrozumieniu języka polskiego, bo wszystkie zwroty i teksty zawarte w aplikacji i na platformie będą dostępne w języku polskim i ukraińskim, w końcu przybliży kulturę Polski i najciekawsze miejsca w Krakowie, które warto zobaczyć.

Rekrutacja trwa do 8 października 2022 r. Kod QR do zapisów

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej (wersja polska).

Wersja ukraińska strony internetowej.

Dokumenty dostępne są pod adresem: www.rb.gy/cq07jw

To co należy zrobić, by dołączyć do projektu:

Oryginały dokumentów dostarcz do Biura projektu w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (Dział Transferu Wiedzy i Projektów, Paw. C pokój 079 (dawne KSB), ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków, tel.: 12/293 76 78 lub 12/293 75 76

Grafika przedstawiajaca radosne dzieci.