Konkurs „Nauka dla Ciebie”

Zapraszamy w drużyny złożone z dwojga nauczycieli oraz grupy uczniów szkoły podstawowej do samodzielnego stworzenia pomocy edukacyjnej lub naukowej.

W zeszłym roku nagrodzone zostały drużyny, które skonstruowały m.in. decybelomierz, kałużator oraz układ doświadczalny do badania oddziaływań magnetycznych. Jak wyglądały wyżej wymienione pomoce, można zobaczyć w krótkim filmiku (klik!), który – oprócz prezentacji zwycięskich prac – krok po kroku pokazuje również, jak wziąć udział w tegorocznej edycji wydarzenia.

W puli nagród jest dwudniowa wycieczka do Warszawy wraz ze zwiedzaniem Centrum Nauki Kopernik dla 50 uczniów ze szkoły, która dostała się do finału (łącznie takich szkół będzie 10), nagrody finansowe (szkoła i nauczyciele, którzy uzyskają tytuł laureata, wygrywają łącznie 8 tys. zł) oraz gry edukacyjne.

Termin zgłaszania się do konkursu mija 18 marca. Wszelkie niezbędne informacje na jego temat (regulamin, formularz zgłoszeniowy) można znaleźć na stronie Konkurs Nauka dla Ciebie.

Edyta Dudycz
Program Nauka dla Ciebie