Ruszyła kolejna edycja wielkiego sprawdzianu wiedzy o Małopolsce. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu edukacyjnego jest pogłębienie wiedzy uczniów na temat regionu, jego historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji oraz mieszkańców naszej małej ojczyzny.

Zachęcamy szkoły do udziału w rozgrywkach i wytypowania drużyny reprezentacyjnej, składającej się z 4 osób: 3 uczniów i 1 opiekuna. Zgłoszenia uczestnictwa szkół przyjmowane będą do 30 września. Konkurs rozgrywany będzie drogą elektroniczną w dniach 16 września – 4 października . Stawką w grze jest nie tylko satysfakcja z wiedzy o Małopolsce, ale też … udział w wielkim finale 18 października w Krakowie! A w nim na laureatów konkursu – 10 zwycięskich drużyn – czekają nowe zadania, kolejne emocje i … bardzo atrakcyjne nagrody!

Na teście możecie się spodziewać 30 pytań z różnych dziedzin i aspektów związanych z naszym regionem. W konkursie przypomnimy o naszych korzeniach, tradycjach, obyczajach i ludziach – tych znamienitych, ale także zwykłych mieszkańcach. Zwłaszcza pamięć o naszej historii jest bezcenna, dlatego w tegorocznej edycji konkursu w quizie pojawią się pytania nawiązujące do wydarzeń i postaci z Małopolski z okresu II Wojny Światowej, włączając się w obchody 80-lecia jej rozpoczęcia.

Jeszcze przed rozgrywkami zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony internetowej malopolska.pl, gdzie znajdą Państwo wiele ciekawych informacji o Regionie i Samorządzie Województwa Małopolskiego, a na stronie madein.malopolska.pl zachęcamy do zapoznania się z formułą konkursu internetowego i potrenowania pytań poprzez udział w przykładowym quizie – „Małopolski Festiwal Smaku”.

Powodzenia w grze!

Więcej szczegółów na stronie.