Tegoroczna edycja konkursu rusza pod nazwą „Co Ty wiesz o Regionie?”. Śladem ubiegłych lat, konkurs adresowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z Województwa Małopolskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych.

Z uwagi na trwającą pandemię Covid-19 i konieczność zachowania szczególnych środków ostrożności oraz respektowania zasad bezpieczeństwa, tegoroczny konkurs będzie przeprowadzony wyłącznie w formie quizu online. W tym szczególnym roku poświęconym pamięci św. Jana Pawła II, Samorząd Województwa Małopolskiego włącza się do obchodów 100. rocznicy urodzin papieża Polaka, dlatego motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu będzie postać Karola Wojtyły – wielkiego Małopolanina.

Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 29 października br. Konkurs internetowy odbędzie się w dniach 12 października – 30 października br. Pozostałe szczegóły dotyczące warunków udziału i przebiegu konkursu oraz jego regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie Województwa Małopolskiego.

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów miejsc I-V w dwóch kategoriach szkół: podstawowa oraz ponadpodstawowa odbędzie się w listopadzie br. Jak co roku, na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody!

Przed październikowym quizem, zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony https://malopolskapoleca.pl/quiz/trenuj i potrenowania w quizach testowych.