Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych na I. edycję sesji edukacyjnej, dotyczącej pozaszkolnej edukacji historycznej i wizyt w poobozowych miejscach pamięci: „Historia magistra vitae est” –  Wizyta partycypacyjna w Muzeum na Majdanku – doświadczenie nauczyciela i edukatora. Wydarzenie odbędzie się 16 października 2021 r. w Państwowym Muzeum na Majdanku.

Wieloletnia współpraca pomiędzy nauczycielami a edukatorami Państwowego Muzeum na Majdanku jest wyrazem nieustannej potrzeby kontynuowania wzajemnego dialogu, wymiany poglądów i porównywania różnorodnych perspektyw. Przekazanie głosu pedagogom wytwarza możliwość zapoznania się z subiektywnymi obserwacjami, refleksjami oraz oczekiwaniami, pomaga włączyć te spostrzeżenia w dalszą działalność muzealników, a także wytworzyć symboliczne archiwum doświadczeń.

Udział w sesji jest bezpłatny i traktowany jako kurs dydaktyczno-metodyczny podnoszący kwalifikacje zawodowe, dlatego uczestnicy otrzymają imienne zaświadczenia o jego ukończeniu. Otrzymają także publikacje poświęcone pozaszkolnej edukacji historycznej w miejscach pamięci.

Zgłoszenie należy przesłać drogą mailową na adres: m.rusek@majdanek.eu do dnia 30 września br. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerami: 81 710 28 27 oraz 81 710 28 35. W przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej muzeum zastrzega sobie prawo do przekształcenia wydarzenia na formę online. Link do strony: http://www.majdanek.eu/pl/news/historia_magistra_vitae_est/1479

Załączniki:
Program sesji edukacyjnej oraz wymagane dokumenty