25.10.2021

Odpowiadając na istniejące potrzeby szkół i placówek, a tym samym udzielając wsparcia nauczycielom w realizacji działań wychowawczych i profilaktycznych, rozpoczynamy cykl szkoleń z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień.

Już 4 listopada zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli, wychowawców szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także pedagogów i psychologów pracujących w szkołach lub placówkach opiekuńczo-wychowawczych do udziału w interaktywnym wykładzie prowadzonym przez asp. Macieja Szmidta – asystenta Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

W trakcie wykładu zatytułowanego „Jak dzieci i młodzież eksperymentują z narkotykami – co nauczyciel wiedzieć powinien?” przybliżone zostaną najbardziej powszechne i „modne” środki psychoaktywne używane przez dzieci i młodzież.

Szkolenie ma charakter hybrydowy – online i stacjonarny. Szczególnie zapraszamy do udziału na żywo – z zachowaniem reguł sanitarnych, aby w sposób bezpośredni zapoznać się ze środkami, atrybutami i przedmiotami wykorzystywanymi przez dzieci i młodzież do odurzania się.