25.05.2021

Jak ułatwić uczniom powrót do szkoły po pandemii? – pomysły na zajęcia odbudowujące relacje

Powrót uczniów do szkoły, choć tak oczekiwany budzi również wiele obaw. Czy nadrabiać materiał edukacyjny, czy postawić na odbudowywanie relacji?

Każdy z nauczycieli zastanawia się jak najlepiej wykorzystać pozostałe tygodnie nauki. Edukacja zdalna była koniecznością związaną z sytuacją pandemiczną i mimo olbrzymiego nakładu pracy, nie zastąpi nauczania stacjonarnego. Stąd dylematy nauczycieli – czy postawić na wzmożone oddziaływania edukacyjne, czy postawić na przywrócenie właściwych relacji w zespole klasowym, tak mocno zaburzonych w okresie izolacji. Proponowane warsztaty będą okazją do poznania różnorodnych scenariuszy zajęć, które łączą obie potrzeby: nauczania i relacji.  Obejmą one edukację przyrodniczą, polonistyczną, matematyczną a także nietypowe przykłady zajęć z  i wychowania fizycznego.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę: