10.08.2022

Jestem nowy w szkole. Kilka rad dla nauczycieli rozpoczynających pracę.

Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców siedzących przy biurku i przeglądających książkę. Na biurku znajdują się: globus, książki i flamastry.

Każdy nowy nauczyciel z niepewnością i napięciem rozpoczyna swoją pracę. Pierwszy etap jest okresem adaptacji do zawodu. Można go nazwać etapem wchodzenia w rolę, uczenia się bycia nauczycielem.

Jak zrobić pierwsze kroki w nowym miejscu pracy? Nowy nauczyciel przeżywa sporo obaw i nie czuje się pewnie, mając świadomość wysokiej odpowiedzialności, którą niesie za sobą wybrany zawód. W trakcie szkolenia prowadząca doradzi, w jaki sposób odnaleźć się w nowej roli, a także przedstawi kilka wskazówek dotyczących: poznania miejsca pracy, zaznajamiania się z obowiązującymi dokumentami, budowania relacji z uczniami, rodzicami i szeroko pojętym środowiskiem szkolnym.  Szkolenie obejmuje część warsztatową dotyczącą planowania i organizowania swojego warsztatu pracy w ciągu całego roku szkolnego.

Szkolenie poprowadzi Jadwiga Chaim: nauczyciel konsultant MCDN

Szczegóły warsztatu znajdą Państwo TUTAJ: