Jesteśmy dla Was! Zapraszamy na spotkania z doradcami metodycznymi!

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli rozpoczęło nowy rok szkolny 2019/2020 obietnicą rozwoju i wspierania nauczycieli w ich pracy. Do placówki wrócili nauczyciele – doradcy metodyczni.

Zadaniem doradców metodycznych jest wspomaganie nauczycieli oraz rad pedagogicznych w:

• rozwijaniu umiejętności metodycznych,
  • planowaniu, organizowaniu i badaniu efektów procesu dydaktyczno-wychowawczego,
  • opracowywaniu, doborze i adaptacji programów nauczania,
  • podejmowaniu działań innowacyjnych.

Zadania te będą możliwe do zrealizowania dzięki współpracy i wymianie doświadczeń w relacji praktycy – praktykom. Planowane w najbliższym czasie spotkania mają pomóc w dostosowywaniu szerokiej oferty do potrzeb i, co ważne, do odkrywania wzajemnego potencjału.

Wykaz doradców, obszar działania i zakres terytorialny jest dostępny na naszej stronie: https://mcdn.edu.pl/mcdn/doradcy_metodyczni/

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkania z nauczycielami – doradcami metodycznymi:

25.11.2019, godz. 16.00-18.00, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Ośrodek w Krakowie, ul. Garbarska 1, s. nr 5

O potrzebie wsparcia nauczyciela WDŻ

(Adresaci: nauczyciele WDŻ II i III etapu edukacyjnego.)

Prowadzący: Antonina Świeży, Joanna Wołoszyn – nauczyciele WDŻ – doradcy metodyczni MCDN

28.11.2019, godz. 15.30 -18.00, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Ośrodek w Krakowie, ul. Garbarska 1, sala nr 4

Spotkanie metodyczne z nauczycielem – doradcą metodycznym – muzyka

(Adresaci: nauczyciele muzyki oraz inni zainteresowani nauczyciele)

Prowadząca: Agnieszka Gietner – nauczyciel muzyki – doradca metodyczny MCDN

02.12.2019, godz. 15:00-18:15, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Ośrodek w Krakowie, ul. Garbarska 1, sala nr 2

Współczesny polonista – nowe wyzwania. Spotkanie z nauczycielem – doradcą metodycznym

(Adresaci: nauczyciele języka polskiego – szkoły ponadpodstawowe)

Prowadząca: Barbara Sykulska – nauczyciel języka polskiego – doradca metodyczny MCDN

Zachęcamy również do kontaktu z doradcami metodycznymi oraz do korzystania z wszelkich form wsparcia.

Do zobaczenia wkrótce!