11.07.2022

Jubileuszowa XXX Szkoła Dydaktyki Matematyki

W dniach od 7 do 10 września br. w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu odbędzie się Jubileusz XXX Szkoła Dydaktyki Matematyki. Tematem tegorocznej edycji jest „Kształcenie matematyczne wobec wyzwań współczesnego świata”.

Organizacją tegorocznego spotkania zajęły się dwie wyższe uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Szkoła Dydaktyki Matematyki ma długą tradycję i zawsze gromadziła wybitnych dydaktyków i metodyków tego przedmiotu.

Myślą przewodnią jest min. aktualna problematyka dotycząca systemu nauczania matematyki przyszłych nauczycieli jak i wyniki badań naukowych nauczania tego przedmiotu na różnych poziomach kształcenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli matematyki do wzięcia udziału w nadchodzącym wydarzeniu.

Szczegóły dotyczące organizowanej konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie:

XXX Szkoła Dydaktyki Matematyki
Formularz rejestracyjny