Picturebooki (książki obrazkowe) to niezwykłe narzędzia edukacyjne, które mogą bawić, wzruszać i inspirować do działania. W kontekście ekologii stają się małymi dziełami sztuki, pomagającymi dzieciom lepiej rozumieć świat przyrody i potrzebę jego ochrony.
To szkolenie pokaże, jak samodzielnie tworzyć picturebooki na temat ekologii oraz jak wykorzystywać książki w pracy z dziećmi, by poruszać ważne tematy związane z ochroną środowiska. Nauczyciele zdobędą praktyczne umiejętności oraz inspiracje do pracy z literaturą w nauczaniu wczesnoszkolnym.
Adresaci: nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej
Treści programowe:
Prowadzący:
Anna Machacz– założycielka Wydawnictwa Wrażlivego oraz firmy Cel Edu Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych. Absolwentka wydziału Filologii Polskiej o specjalizacji Teatrologia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od wielu lat przygotowuje i prowadzi autorskie warsztaty edukacyjne dla dzieci, treningi kreatywności, spotkania integracyjne i programy artystyczne. Zajmuje się organizacją i koordynacją projektów, wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych oraz konferencji dla nauczycieli. Autorka warsztatów, lekcji, scenariuszy imprez edukacyjnych. Tworzy ścieżki oraz instalacje dydaktyczne.
Aleksandra Głusek-Paczut– współzałożycielka Wydawnictwa Wrażliwego, artystka i marketerka. Zajmuje się szeroko rozumianą kulturą i sztuką, ale również edukacją. Od wielu lat zajmuje się tworzeniem skutecznych programów edukacyjnych oraz kampanii społecznych i reklamowych. Jest główną koordynatorką Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej, którego celem jest zwiększanie świadomości klimatycznej, inspirowanie do działania, promowanie inicjatyw ekologicznych oraz integracja. Jest tu miejsce na krytyczne myślenie, zadawanie pytań, dyskusje, kreatywne spotkania oraz warsztaty dla przedszkoli, szkół, młodzieży, rodzin oraz seniorów. Wszystko po to, by łączyć, bo współpraca daje najlepsze efekty, pomagać młodym ludziom w zrozumieniu wpływu degradacji środowiska na ich przyszłość, rozwijać aktywne postawy do działania na rzecz klimatu, edukować, ale też rozbudzać poczucie indywidulanej odpowiedzialności za losy planety. Oferta Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej obejmuje bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży, szkolenia dla nauczycieli, spotkania autorskie, wymiany ubrań, roślin oraz książek, wydarzenia proklimatyczne i ekologiczne spacery po Krakowie.
Kierownik formy: Jolanta Czuchnowska
ZASADY REJESTRACJI I PŁATNOŚCI
![]() |
![]() |