Woda to fundament życia – kształtuje ekosystemy, wpływa na klimat i determinuje bioróżnorodność. W edukacji przyrodniczej warto pokazywać jej znaczenie w kontekście ekosystemów, ale także uczyć dzieci, jak dbać o wodne zasoby. Jak robić to w sposób angażujący? Jak wykorzystać otaczającą nas przyrodę, by rozbudzić w uczniach ciekawość i ekologiczną świadomość?
Podczas webinaru skupimy się na praktycznych metodach nauczania o ekosystemach wodnych i ich znaczeniu, inspirując się zasobami Ośrodka Czarny Groń i Edukacyjnej Strefy Pingwina. Przedstawimy sposoby na wprowadzanie edukacji ekologicznej poprzez obserwację, eksperymenty i kreatywne zajęcia w terenie.
Adresaci: nauczyciele wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej
Treści programowe:
Prowadzący: Anna Machacz- założycielka Wydawnictwa Wrażlivego oraz firmy Cel Edu Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych. Absolwentka wydziału Filologii Polskiej o specjalizacji Teatrologia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od wielu lat przygotowuje i prowadzi autorskie warsztaty edukacyjne dla dzieci, treningi kreatywności, spotkania integracyjne i programy artystyczne. Zajmuje się organizacją i koordynacją projektów, wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych oraz konferencji dla nauczycieli. Autorka warsztatów, lekcji, scenariuszy imprez edukacyjnych. Tworzy ścieżki oraz instalacje dydaktyczne.
Kierownik formy: Jolanta Czuchnowska
ZASADY REJESTRACJI I PŁATNOŚCI
![]() |
![]() |