„Królowa nauk” w parze z „nauczycielką życia”

Co łączy „królową nauk” z „nauczycielką życia”? W jaki sposób wybitni matematycy zapisali się w historii ludzkości? Jak umiejętności matematyczne przydają się na lekcjach historii? Jak mogą razem nauczyciele historii i matematyki rozwijać uczniowskie pasje?

Na takie i podobne pytania będziemy szukać odpowiedzi 9 listopada podczas cyklicznej konferencji MCDN Ośrodka w Krakowie „Nauczycielskie pasje inspiracją dla ucznia”, organizowanej w tym roku pod hasłem „KRÓLOWA NAUK” W PARZE Z „NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA”.

Na wydarzenie online zapraszamy nauczycieli historii oraz matematyki II i III etapu edukacyjnego. Przedsięwzięcie ma na celu zainspirowanie nauczycieli do rozwijania uczniowskich pasji poprzez realizację projektów i działań innowacyjnych opartych o skorelowane treści historii i matematyki. Pokażemy możliwości kształtowania postaw patriotycznych uczniów z wykorzystaniem biografii wybitnych polskich naukowców. Konferencja wpisuje się w główne kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

Podczas konferencji:

• dr hab. Maria Stinia, prof. UJ przedstawi wybrane sylwetki polskich i europejskich matematyków na tle epok, w których działali;
  • dr Zdzisław Pogoda, UJ zaprezentuje impresje o krakowskich matematykach i ich matematyce;
  • Beata Góralczyk, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej w Ugoszczu opowie o realizacji projektu grantowego „Matematyka z historią w tle”;
  • Małgorzata Wojnarowska-Grzebień, nauczyciel konsultant ds.edukacji historycznej i obywatelskiej MCDN Ośrodka w Krakowie poda przykłady wykorzystania umiejętności matematycznych na lekcjach historii;
  • Halina Pulchny, nauczyciel konsultant ds.matematyki i zarządzania w oświacie MCDN Ośrodka w Krakowie opowie, jak wykorzystać storytelling w łączeniu treści matematycznych z historycznymi.

Zapraszamy do zapisów w Systemie Rezerwacji Szkoleń.

Kontakt – Biuro Obsługi Klienta w Krakowie:
bok.krakow@mcdn.edu.pl
kom. 513 042 381