Kurs kwalifikacyjny pedagogiczny dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu

Zapraszamy nauczycieli praktycznej nauki zawodu nieposiadających przygotowania pedagogicznego do wzięcia udziału w kursie nadającym uprawnienia do zajmowania stanowiska nauczyciela praktycznej nauki zawodu.

Celem kursu jest wyposażenie nauczyciela praktycznej nauki zawodu w umiejętności metodyczne, pedagogiczne i psychologiczne w zakresie diagnozowania uczniów, planowania pracy, organizowania i prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie praktycznej nauki zawodu. Zakres tematyczny jest zgodny z ramowym programem kursu pedagogicznego dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu zatwierdzonym przez Departament Kształcenia Nauczycieli MEN. Zajęcia poprowadzi doświadczona, wykwalifikowana kadra dydaktyczna.

Adresatami kursu są nauczyciele praktycznej nauki zawodu nieposiadający przygotowania pedagogicznego oraz spełniający jeden z poniższych warunków:

• ukończyli studia na kierunku zgodnym z nauczanym przedmiotem lub prowadzonymi zajęciami,
  • ukończyli studia na kierunku, którego efekty uczenia się obejmują treści nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć, wskazane w podstawie programowej dla tego przedmiotu na odpowiednim etapie edukacyjnym,
  • posiadają świadectwo dojrzałości i dokument potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zakresie zawodu, którego będą nauczać, a także co najmniej dwuletni staż pracy w zawodzie, którego będą nauczać,
  • posiadają tytuł mistrza w zawodzie, którego będą nauczać.

Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego zgodnie z wymogami rozporządzenia MEN z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli oraz uzyskają kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela praktycznej nauki zawodu w branżowych szkołach I stopnia, branżowych szkołach II stopnia, technikach i szkołach policealnych, w tym w szkołach w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

Szczegóły odnośnie kursu znajdą Państwo na stronie: https://mcdn.edu.pl/tarnow/kurs-kwalifikacyjny-pedagogiczny-dla-nauczycieli-praktycznej-nauki-zawodu/