Legalizacja pracy i pobytu nauczyciela cudzoziemca

Jak wygląda procedura zatrudnienia nauczyciela cudzoziemca? Jaką rolę odgrywa w tej procedurze organ prowadzący? Czy ścieżka awansu zawodowego nauczyciela cudzoziemca różni się od tej tradycyjnej? Czy szkoła ma obowiązek legalizacji pobytu nauczyciela cudzoziemca w związku z jego zatrudnieniem?

Coraz częściej zdarza się, że szkoła chce zatrudnić tzw. native speakera, by zajęcia z języków obcych prowadziła osoba, dla której dany język obcy jest językiem ojczystym. Wzmożona imigracja do Polski również sprzyja zatrudnianiu nauczycieli, którzy wykształcenie zdobywali poza granicami i nie posiadają polskiego obywatelstwa.

22 lutego zapraszamy dyrektorów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych oraz nauczycieli na seminarium online Legalizacja pracy i pobytu nauczyciela cudzoziemca.

Podczas spotkania omówiona zostanie procedura legalizacji pracy nauczyciela cudzoziemca. Szczególna uwaga poświęcona zostanie zatrudnianiu nauczycieli języków obcych, których obowiązuje odmienna procedura. Nasz ekspert wyjaśni rolę organu prowadzącego w procedurze zatrudniania cudzoziemca oraz warunki organizacyjne jakie szkoła musi spełnić, aby zatrudnić obcokrajowca na stanowisku nauczyciela.

Spotkanie poprowadzi Anna Sojat – adwokat, specjalista z zakresu prawa oświatowego, prawa rodzinnego i prawa pracy. Wspiera szkoły w sprawach z organem prowadzącym oraz rodzicami. Prowadzi indywidualne sprawy cudzoziemców, chcących zalegalizować swoją pracę i pobyt na terenie Polski.