03.06.2020

Matematycznie połączeni – trwa drugi nabór

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku zapraszają na bezpłatną konferencję online pt. „Matematycznie połączeni. O odkrywaniu pozornie ukrytych zależności”. Wpisuje się ona w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz zalecenia Najwyższej Izby Kontroli dotyczące kompetencji matematycznych uczniów.

Motto przewodnie konferencji stanowią słowa Hugona Steinhausa Matematyka jest uniwersalna: nie ma rzeczy, która by była jej obca”. Do udziału w konferencji zapraszamy nauczycieli matematyki szkół podstawowych oraz wszystkich, którym ta dziedzina jest bliska sercu.

Nasi wykładowcy to nauczyciele konsultanci i doradcy metodyczni MCDN i PCE w Brzesku. Zaprezentują przykłady korelacji matematyki z innymi przedmiotami nauczania, które umożliwiają transfer wiedzy i rozwijanie myślenia naukowego. Podzielą się wiedzą i doświadczeniem w popularyzacji matematyki poprzez ukazanie jej piękna oraz praktycznych zastosowań w rozwiązywaniu problemów otaczającego nas świata. W trakcie konferencji odbędzie się panel dyskusyjny na temat rozwijania kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem matematycznych.

Konferencja przeprowadzona zostanie zdalnie z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams w dniu 3 czerwca (środa) w godz. 14:30 – 18:30. W związku z dużym zainteresowaniem uruchomiliśmy dodatkowy nabór do udziału w konferencji w dniu 9 czerwca (wtorek).

O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia na konferencję są realizowane za pomocą elektronicznego Systemu Rezerwacji Szkoleń. Zapraszamy do rejestracji.

Program konferencji

Tematyka wykładów

 

 

wróć do listy aktualności