27.05.2020

Meety z klasą – pierwsze doświadczenia w nauczaniu on-line w edukacji wczesnoszkolnej

Budowanie atmosfery bezpieczeństwa i dyscypliny na zajęciach zdalnych z uczniami, prowadzenie zdalnie nauczania spersonalizowanego dla uczniów – to tylko niektóre zagadnienia, które będą tematem seminarium on-line.

Sytuacje edukacyjne w edukacji wczesnoszkolnej dla wielu nauczycieli są prawdziwym wyzwaniem. 9 czerwca zapraszamy więc na szkolenie on-line, które będzie okazją do rozmów na ten temat. Poruszone na nim zostaną kwestie wagi i roli oddziaływań nauczyciela na aktywność i motywację uczniów w nauczaniu zdalnym na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. W tracie szkolenia nauczyciele zapoznają się z narzędziami, z jakich można korzystać, aby skutecznie uczyć, dowiedzą się też, jak zapewniać dobrą atmosferę podczas zajęć oraz jak prowadzić zajęcia dodatkowe. Będzie to okazja, aby porozmawiać o tym, jak indywidualizować pracę z dziećmi oraz rozwijać relacje z nauczycielami uczącymi w klasie, uczniami i rodzicami.

Środowiskiem pracy będzie aplikacja MS Teams, umożliwiająca kontakt wideo i audio, jak również narzędzia czatu. Szczegółowe informacje na temat seminarium znajdą Państwo w naszej ofercie.