„Między normą a patologią – wsparcie psychologiczne ucznia” – konferencja

Każdy nauczyciel wie, że okres dojrzewania nie jest łatwy. Nastolatek doświadcza wielu bardzo intensywnych uczuć. Z jednej strony jest pełen  ciekawości świata, radości i energii. Z drugiej – przeżywa dużo niepokoju, zwątpienia, lęku i złości.

Kiedy zachowanie nastolatka jest „w normie”, a kiedy powinniśmy kierować go do psychologa lub psychiatry? Na te pytania spróbują odpowiedzieć wysokiej klasy specjaliści, których zaprosiliśmy wspólnie z Małopolską Uczelnią Państwową im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu do udziału w konferencji pt.: „Między normą a patologią – wsparcie psychologiczne ucznia”. Konferencja odbędzie się 10 marca 2022 roku w godzinach od 14:00 do 19:00 w Małopolskiej Uczelni Państwowej – Aula im. Kazimierza Piechowskiego. Z uwagi na hybrydowy charakter konferencji będzie  również możliwość dołączenia do wydarzenia online.

Pierwsze wystąpienie wygłosi prof. IPIN dr hab.n.med. Janusz Heitzman, który przedstawi problematykę trudności w zachowaniu dzieci i młodzieży przez pryzmat przepisów prawa. Omówi doświadczanie kryzysu, odnosząc się do aktualnej sytuacji naszego kraju.

Kolejne prelegentki Panie: prof. dr hab.n.med. Małgorzata Janas-Kozik oraz dr n. med. Lena Cichoń podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem z zakresu badań klinicznych dotyczącymi trudności okresu adolescencji.

Pani mgr Maja Piekut – psycholog szkolny i nauczyciel akademicki w Instytucie Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego omówi wyzwania w pracy szkolnego psychologa.

Konferencję zamknie wystąpienie Pani mgr Agnieszki Pawełko – nauczyciela akademickiego w Instytucie Nauk o Zdrowiu i jednocześnie pielęgniarki z 25 – letnim  stażem pracy. Prelegentka przybliży uczestnikom Konferencji między innymi specyfikę pracy na oddziale psychiatrii dzieci i młodzieży, z perspektywy swojej pracy pielęgniarki oddziałowej Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Bielsku – Białej.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu – stacjonarnie lub online.

Prosimy o zarejestrowanie swojego udziału poprzez System Rezerwacji Szkoleń.