16.11.2020

Model współczesnej szkoły – wyzwania i możliwości

Dokąd zmierza edukacja? Jak skutecznie i atrakcyjnie zadbać o dobrostan szkoły? Jak zmienia się relacja nauczyciel – uczeń w kontekście nauczania zdalnego? Jak przekonać uczniów do uczenia się? – o tym na konferencji 23 listopada.

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Ośrodek w Oświęcimiu – zaprasza dyrektorów oraz nauczycieli do udziału w bezpłatnej konferencji online Wyzwania współczesnej szkoły. Jak skutecznie i atrakcyjnie zadbać o dobrostan?.

Podczas konferencji będzie okazja do dyskusji o współpracy, komunikacji, interakcjach społecznych oraz więziach emocjonalnych tworzących dynamikę relacji w przestrzeni edukacyjnej, w tym podczas zdalnego nauczania. Jej głównym animatorem jest nauczyciel i to właśnie on, w ocenie społecznej, przejmuje odpowiedzialność za sukces i poziom rozwoju swojego ucznia.

Swoimi doświadczeniami z uczestnikami konferencji podzielą się: Ewa Radanowicz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Radowie Małym zarządzanej według autorskiego programu; Małgorzata Taraszkiewicz – psycholog, trener, coach, autorka poradników dla nauczycieli, rodziców i dzieci; Dorota Kujawa-Weinke – nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka, organizatorka ogólnopolskich spotkań polonistów i laboratorium edukacyjnego „Hop, zmiana” oraz Krzysztof Chojecki – pomysłodawca projektu edukacyjnego „Pi-stacja Matematyka”, finalista plebiscytu Polskiego Radia „Nieprzeciętni 2019”.

Konferencja odbędzie się w dniu 23 listopada (poniedziałek) w godz. 14:30–17:45.

Będzie realizowana za pośrednictwem MS Teams. Uczestnicy, po zalogowaniu się w Systemie Rezerwacji Szkoleń, otrzymają link aktywacyjny umożliwiający dostęp do MS Teams. O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

wróć do listy aktualności