Monitoring wizyjny w placówce oświatowej

Kamera zamontowana na budynku.

Monitoring wizyjny pomaga, ułatwia… ale nie jest łatwym zadaniem. Trzeba przede wszystkim pamiętać o podstawach prawnych i ochronie danych osobowych. Jak to zrobić – począwszy od planowania poprzez wymagane dokumenty i zasady bezpieczeństwa – pokażemy na warsztatach.

Monitoring wizyjny związany jest z bezpieczeństwem uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Jego wprowadzenie jest korzystne dla każdej szkoły, ale wymaga działań zgodnie z zasadami RODO.

W trakcie naszych warsztatów poruszane będą zagadnienia podstaw prawnych, obowiązku informacyjnego, dokumentacji związanej z monitoringiem. Przekażemy także informacje na temat najnowszych wytycznych EROD nt. przetwarzania danych osobowych za pośrednictwem wideo.

Zajęcia poprowadzi Łukasz Kądziołka – inspektor ochrony danych osobowych z wieloletnim doświadczeniem.

Szczegółowe informacje na temat propozycji zdalnych warsztatów znajdą Państwo  w naszej ofercie.