31.05.2021

Mozaiki matematyczne – oferta specjalna

Matematyka towarzyszy nam w wielu dziedzinach życia. Była i jest inspiracją dla wielu twórców. Pomóżmy uczniom odkrywać jej piękno, a nie tylko traktujmy zagadnienia matematyczne jako problemy „do egzaminu”.

Po ponad rocznej przerwie serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych różnych specjalności: edukacji wczesnoszkolnej, matematyków, wychowawców świetlicy na warsztaty w trybie stacjonarnym, które odbędą się 8 czerwca w godz. 15:00-18:15 w MCDN Ośrodku w Oświęcimiu przy ul. Bema 4.

Nie wszystkie warsztaty w wersji online mają taką siłę oddziaływania, jak zajęcia prowadzone w kontakcie bezpośrednim. Na ostanie dni nauki w roku szkolnym 2020/2021 proponujemy „Mozaiki matematyczne”, które w interesujący sposób pozwolą uczniom rozwinąć wyobraźnię, powtórzyć lub poznać zagadnienia z geometrii płaszczyzny.

Podczas warsztatów Dorota Długosz – nasz nauczyciel konsultant przybliży Państwu zagadnienia związane z wypełnianiem płaszczyzny różnymi wielokątami, wykorzystując symetrie, przesunięcia lub obrót. Zaprezentowane zostaną również mozaiki w zabytkach architektury i we współczesnych przestrzeniach, jak również w sztuce. Poznają Państwo ciekawe i proste sposoby na tworzenie parkietaży porównywalnych z dziełami Eschera.

 

Zapraszamy do zapisów w Systemie Rezerwacji Szkoleń! Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

wróć do listy aktualności