Na ostatniej prostej przed awansem

Osoby kończące staże mają przed sobą trudne tygodnie. Na intensywną pracę, związaną z kończącym się rokiem szkolnym w warunkach pracy na odległość, nałoży się procedura związana z awansem.

Do tej pory w ramach wsparcia uruchomiliśmy m.in. sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli ubiegających się o poszczególne stopnie awansu zawodowego, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Nauczyciele w obecnej sytuacji mają wiele pytań dotyczących awansu, gdyż większość z nich zaczynała swoje staże w innych uwarunkowaniach prawnych. W trakcie trwania stażu dwukrotnie (2018 i 2019) zmieniły się przepisy. Nauczyciele muszą teraz sprostać nowym wymaganiom.

Dzięki uruchomionym sieciom nauczyciele mieli m.in. możliwość rozstrzygania na forum wątpliwości prawnych wynikających ze zmian przepisów, ich prawidłowej interpretacji oraz dzielenia się przykładami działań potwierdzających spełnianie poszczególnych wymagań awansu. Zorganizowane sieci wsparły nauczycieli w procedurze awansowej i pozwoliły na wymianę doświadczeń w celu prawidłowego opracowania dokumentacji oraz przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej lub egzaminu.

W związku z pojawiającymi się potrzebami uruchomiliśmy dodatkowe wsparcie dla nauczycieli ubiegających się o awans. Zapraszamy do skorzystania z naszej majowej oferty szkoleniowej: