21.04.2020

Neurobiologia w praktyce nauczania – inspiracje dla nauczycieli i dyrektorów szkół

Badania nad funkcjonowaniem ludzkiego mózgu rozwijają się bardzo dynamicznie. Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli stworzyło nauczycielom i dyrektorom możliwość poszerzenia i aktualizacji wiedzy w dziedzinie neurobiologii i neurodydaktyki.

Reagując na sytuację epidemiologiczną, 20 kwietnia odbyła się pierwsza konferencja metodyczna „Odkrycia neurobiologii i proces uczenia się” przeprowadzona zdalnie z udziałem nauczycieli z całego województwa.

Udział w konferencji umożliwił uczestnikom poszerzenie oraz aktualizację wiedzy w zakresie wyników badań nad mózgiem w kontekście praktyki szkolnej. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w rozmowach na temat sposobów rozwijania samodzielności oraz kreatywności uczniów, jak również poznać zastosowanie neurobiologii w edukacji.

Najwyższy poziom dyskusji zagwarantowali prowadzący: dr Marek Kaczmarzyk – jeden z nielicznych polskich naukowców, którzy zajmują się przełożeniem badań z zakresu neurobiologii na praktykę nauczania oraz Andrzej Peć – doświadczony edukator zajmujący się wyzwaniami stawianymi przed edukacją w kontekście kompetencji kluczowych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywność. Zapraszamy do śledzenia informacji o kolejnych wydarzeniach.